Follow me on instagram

Contact us

İstanbul
Phone: +90 500 000 0000

Hakkımda

PHOTOGRAPHER

Gizem Baylan

1987 yılında Amsterdam’da dünyaya geldim. Amsterdam Üniversitesinde Uluslararası Ekonomi bölümünü tamamladım. 15 yaşımdan beri hobi olarak ilgilendiğim fotoğraf sanatını profesyonel hayatımın tam ortasında buldum. Ben çocukken dijital video kameraları ve rulo filmli fotoğraf makineleri vardı. Aile seyahatlerimizde fotoğraf çekmek isteyen kişi hep ben olurdum.

Hayatımın her döneminde fotoğraf çektim. Küçükken hayvanları çekerdim. Biraz büyüdüğümde manzara çekmeye başladım. Şehirler, mimari yapılar derken çocuklarım oldu ve artık en çok onları çekmekten zevk aldığımı fark ettim. Onların fotoğraflarını çekmenin, zamanla insanın aklından silinebilecek detayları yakalayıp zamanın dışına çıkarmanın benim için çok daha anlamlı olduğunu gördüm. Aynı mutluluğu neden başka anne babalara da yaşatmayayım diye düşündüm. Hatta daha fazlasını çekmeliydim, ilk nefesi mesela…

Fotoğraf çekmeyi sadece iş olarak değil, günlük hayatımın vazgeçilmez ve mutluluk verici bir parçası olarak görüyorum. Hayatımızın en değerli varlıkları olan çocuklarımızın en güzel anlarını sonsuz kılıp kadrajımla onlara dokunuyor olmak benim için tarifi olmayan bir his! 

gizembaylan